Projekt „Mam Apetyt na Sport”

Realizacja: luty 2015 – czerwiec 2015

Projekt w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Gminę Zabierzów (koszt całkowity projektu 13 845zł, z dotacji 3 000zł)

Projekt zakłada promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zabierzów głównie wsi Rząska. Zadanie zostanie zrealizowane poprzez organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz edukację zdrowotną.

W ramach projektu zakłada się przeprowadzenie cyklicznych zajęć sportowych takich jak: wyjścia na basen, piłka nożna, kręgle, ścianka wspinaczkowa, piesze wycieczki, gry zespołowe, tenis stołowy, jazda na deskorolkach, darty, skakanie na piłkach, skakanie na skakankach, narty, łyżwy. Równolegle odbywać się będą warsztaty z edukacji zdrowotnej i zajęcia kulinarne wdrażające wiadomości z warsztatów.

Celem projektu poza promowaniem zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży jest również wzmocnienie samooceny uczestników, uodpornienie na porażki, integracja grupy i umiejętność wspierania się uczestników nawzajem, zrobienie ze sportu dobrej zabawy a nie niezdrowej rywalizacji.